A Budai-hegységben lévő, 383 méter magas Tündér-hegy gerincéből látványosan kiemelkedő, jellegzetes szikla nem az ott lakó tündérekről, hanem az onnan nyíló tündéri panorámáról kapta nevét.
A Zugliget felett tornyosuló, 1977 óta védett ikonikus sziklát nevezték Remete-sziklának is az alatta épült remeteházról, illetve Antal-sziklának egy ott állt Szent Antal-szoborról. Németül a sziklát, vagy éppen a közvetlenül felette lévő, vele ellentétben jelentéktelen Tündér-hegyet Himmelnek, azaz Égnek vagy Mennynek nevezték, majd az 1847-es budai dűlőkeresztelő során kapta tündéri nevét az orom.
A kilátás valóban pazar: alattunk Zugliget fekszik a környező Hunyad-orommal és Fácán-dombbal, felettünk a János-hegy és a Normafa, továbbá belátjuk a Nagy-Hárs-hegy irányában a Pilis vonulatát is. A frissen felújított lépcsők melletti szikláról mindent megcsodálhatunk, a nagy kőtoronyra kimászni nemcsak értelmetlen, de szigorúan tilos és életveszélyes is.
A régebbi korok szükségtől jobban szenvedő emberét a panoráma kevésbé, a triász korban képződött, erősen porló dolomitkő annál jobban érdekelte, hiszen abból például remek súrolópor készíthető (mivel könnyen megközelíthető, korábban kőfejtőnek is használták).
Egész évben nyitva
Ingyenesen látogatható
Közösség