Csobánkától nyugatra, a Mária-út mentén találhatjátok ezt a forrást, mellette erdei kápolnával.
A zöld és kék turistajelzés is ide hozza a természetjárókat. Egy kényelmes sétával érkezhettek erre a hangulatos kegyhelyre, amely a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén található.
A forrás vizének gyógyító erejéről legendák szólnak. Korábban Lázkutacskának, Fieberbründlnek nevezték. Szűz Máriát is látni vélte itt egy nyáját legeltető pásztor; azóta kegyhelyként tisztelhetjük. Ahogy híre ment a látomásnak, a helyiek elkezdték rendszeresen fogyasztani, valamint mosakodásra haszni a forrás vizét, és többen meggyógyultak.
A zarándokok ma is hisznek csodatévő erejében: nemcsak isznak a forrásból, hanem fájó testrészeiket és szemüket is megmossák itt a hívek.
Az itt található kápolna a XIX. században, a lourdes-i barlang a XX. században épült; ennek belső terébe sok hála-tábla került az első világháború alatt. Itt áll a szerbek keresztje is, amelyen egykor Illés próféta képe volt látható, akinek ünnepén szívesen látogattak ide a dél-szlávok. A kápolnát az 1930-as évek végén átépítették. Fő búcsúja Sarlós Boldogasszony napján van július elején.
A hely egész évben látogatható.
A hely díjmentesen látogatható.
Csobánka Budapestről távolsági busszal közelíthető meg.
A nyeregtől az OKT jelzését követhetjük; a település központjából a zöld jelzésen juthatunk el a kúthoz és a kegyhelyhez.
Parkolni a Csobánkai-nyeregnél vagy a település központjában érdemes.
Kérdések és válaszok
Erről a tartalomról még senki nem kérdezett.
Értékelések
Ezt a tartalmat még senki sem kommentelte.
A többiek fényképei