Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Szob állomás a Transzbörzsönyi kisvasút egyik végállomása.

Az állomás Szob nagyvasúti állomásától körülbelül 100 méterre található kétvágányos fejállomás, innen indulnak a vonatok Nagybörzsöny felé. Jegyváltásra a vonaton van lehetőség, WC és büfé a vasútállomáson áll az utasok rendelkezésére.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 20, 2019

Public transport

  • A szobi kisvasúti végállomás megközelítése elsősorban vonattal ajánlott, Szob állomáson kell leszállni a Budapest-Vác-Szob vonalon közlekedő szerelvényekről.
  • A helyközi autóbuszokról Szob, vasútállomás megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A vasútállomásról kilépve balra kell fordulni, körülbelül 100 métert kell sétálni a kisvasút végállomásához.

Parking

  • Autóval az állomás mellett, az Ipolysági utcán lehet parkolni. Ha itt már nincs szabad hely, akkor a körülbelül 200 méterre található P+R parkolót célszerű igénybe venni.

Coordinates

DD
47.821713, 18.860629
DMS
47°49'18.2"N 18°51'38.3"E
UTM
34T 339866 5298700
w3w 
///conflict.pharmacy.zebras
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.

Profile picture

Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Szob állomás)

Ipolysági utca 
2628 Szob
Phone +36 20 250 1279
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 2 Routes nearby
Forest train · Budapest und Umgebung
Transzbörzsönyi kisvasút
easy
21 km
1:35 h
318 m
188 m
A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
moderate
63 km
6:00 h
956 m
1060 m
A Börzsöny vulkanikus eredetű masszívumán nem egyszerű átvágni, gyakorlatilag két, kelet-nyugati irányú útvonalon lehet ezt megtenni anélkül, hogy ...
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 2 Routes nearby