Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Márianosztra állomás a Transzbörzsönyi kisvasút egyik állomása.

A kis, kétvágányos állomás a névadó település nyugati szélén található. A kisvasút 2009-es újraindulásától a két vasútüzem (a szobi és a nagybörzsönyi) újbóli összekötéséig, azaz 2016-ig a szobi kisvasút végállomása volt. Az állomás peronjáról látni a falu két híres-hírhedt nevezetességét, az egykori pálos kolostorhoz tartozó kegytemplom tornyait, illetve a börtön zord falait. A település rövid, 5-6 perces sétával elérhető.

Közeli látnivalók:

  • Magyarok Nagyasszonya Bazilika
  • Börtönmúzeum

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: December 20, 2019

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Márianosztra, autóbusz-forduló megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszok Márianosztra, autóbusz-forduló megállóhelyétől a Kossuth Lajos utcán, majd a Börzsönyi úton a P, Z, P□ jelzésű turistajelzéseket követve körülbelül 400 métert kell gyalogosan megtenni (az állomáshoz a P□ tér be).
  • A P jelzésű turistaút az egyik irányban Márianosztrán keresztül Kóspallagra (illetve továbbhaladva Nagymarosra) vezet. A másik irányba indulva Nagybörzsönybe lehet eljutni.
  • A Z turistaúton nyugat felé Letkésre, kelet felé Királyréten át Nógrádra lehet eljutni.
  • A P□ jelzésű turistaút az állomástól a buszmegállóig vezet.

Parking

A Kossuth Lajos utcán, a buszforduló közelében állnak rendelkezésre parkolóhelyek, ahonnan a P, Z, P□ jelzésű turistajelzéseket követve körülbelül 400 métert kell gyalogosan megtenni az állomás eléréséhez (ahová a P□ tér be).

Coordinates

DD
47.866077, 18.865821
DMS
47°51'57.9"N 18°51'57.0"E
UTM
34T 340391 5303620
w3w 
///weasels.against.mower
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.

Profile picture

Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)

Börzsönyi út 
2629 Márianosztra
Phone +36 20 250 1279
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 2 Routes nearby
Hiking Trail · Börzsönyi-peremhegység
Túra a Börzsöny dagadókúpjain
moderate open
11.2 km
3:30 h
500 m
440 m
Patak mellől a hegycsúcsra, aztán a völgybe, onnan ismét a tetőre, végül megint le – jellemezhetjük útvonalunk hullámzó szintprofilját.
1
from András Kisida,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Budapest und Umgebung
Transzbörzsönyi kisvasút
easy
21 km
1:35 h
318 m
188 m
A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 2 Routes nearby