Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Riezner megállóhely)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Riezner megállóhely)
    / Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Riezner megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Riezner megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Szokolya-Riezner megállóhely a Királyréti Erdei Vasút egyik megállója.

Szokolya-Riezner megállóhely egy közeli forrás és egyben egy bádogos nevét viseli. A bádogos arról ismert, hogy az 1918-as lánchídi csata egyik áldozata volt, mellesleg pedig lelkes természetjáró is, ezért nevezték el tiszteletére a forrást.

A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas. A leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek. A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas; a leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: April 07, 2020

Public transport

  •  A helyközi autóbuszokról Szokolya, Községháza (Királyrét felé), vagy Szokolya, Lévai utca 2. (Kismaros felé) megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Szokolya, Községháza megállóhelytől a Fő utcán nyugati irányba (a falu központja felé) kell indulni, majd az Aradi utcára balra térve egyenesen sétálni még 350 métert, így összesen kb. 550 méter gyaloglással érhető el a kisvasút megállója.
  • Szokolya, Lévai utcai 2. megállóhelyen leszállva az Aradi utcán 150 méteres sétával érhető el a kisvasút megállója.
  • A K+ jelzésen az egyik irányban Kóspallag, a másik irányban pedig Szokolya nagyvasúti állomásán keresztül az OKT útvonala érhető el.
  • A Z+ jelzés a Börzsöny déli részei felé vezet: a Z jelzésbe torkollva Törökmezőre vagy Kismarosra lehet eljutni.

Parking

  • Parkolni a Kossuth utcán lehet, a KRESZ szabályainak betartásával.

Coordinates

DD
47.866451, 19.000769
DMS
47°51'59.2"N 19°00'02.8"E
UTM
34T 350484 5303391
w3w 
///ghosted.cares.charitable
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Riezner megállóhely)

Kossuth utca 44.
2624 Szokolya
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Börzsöny

Királyréti erdei vasút

easy open
9.7 km
0:30 h
162 m
14 m
A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...
5
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby