Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Mányoki megállóhely)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Mányoki megállóhely)
    / Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Mányoki megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Mányoki megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Szokolya-Mányoki megállóhely a Királyréti Erdei Vasút egyik megállója.

A megállóhely Szokolya leghíresebb szülötte nevét viseli. Mányoki Ádám leginkább arról ismert, hogy II. Rákóczi Ferenc udvari festője volt néhány évig, de azt talán kevesen tudják, hogy Berlinben is dolgozott udvari festőként, ahogy később festett Erős Ágost lengyel királynak és szász választófejedelemnek, de működött Prágában és a bécsi udvarban is.

A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas. A leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek. A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas; a leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Szokolya, Liget út megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Szokolya, Liget út megállóhelytől a Hunyadi utcán nyugati irányba (a falu központja felé) kell indulni, majd a Kolozsvári utcára balra térve sétálni egy saroknyit, így összesen kb. 250 méter gyaloglással érhető el a kisvasút megállója.
  • A K+ jelzésen az egyik irányban Kóspallag, a másik irányban pedig Szokolya nagyvasúti állomásán keresztül az OKT útvonala érhető el.

Parking

  • Parkolni a Kossuth utcán lehet, a KRESZ szabályainak betartásával.

Coordinates

DD
47.864385, 19.005524
DMS
47°51'51.8"N 19°00'19.9"E
UTM
34T 350834 5303153
w3w 
///skillet.zing.cajoles
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Szokolya-Mányoki megállóhely)

Kossuth utca 2.
2624 Szokolya
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Börzsöny

Királyréti erdei vasút

easy open
9.7 km
0:30 h
162 m
14 m
A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...
5
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby