Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Morgó megállóhely)

Railway Station · Visegrádi-Dunakanyar · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Királyréti Erdei Vasút (Morgó megállóhely)
    / Királyréti Erdei Vasút (Morgó megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Morgó megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

A Morgó megállóhely a Királyréti Erdei Vasút egyik megállója.

A Morgó megállóhely a Királyrét felé vezető út mellett található, nevét a Morgó- (vagy más néven Török-) patakról kapta, amely Királyrétnél több kisebb vízfolyás (Szén-patak, Bagoly-bükki-patak, Nagy-Vasfazék-patak) egyesülésével alakul ki, majd Szokolyát átszelve Kismarosnál torkollik a Dunába. A megállóhely közvetlen közelében található az Öreg Morgó Étterem.

A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas. A leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek. A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas; a leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Kismaros, Morgó megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A buszok közvetlenül a kisvasút megállóhelye mellett állnak meg.
  • A S turistajelzésen az egyik irányban Kóspallag érhető el, a másik irányban – a vasúttal párhuzamosan vezető Szokolyai úton – Kismaros.

Parking

  • A közeli étterem parkolójában lehet megállni.

Coordinates

DD
47.838225, 19.006844
DMS
47°50'17.6"N 19°00'24.6"E
UTM
34T 350858 5300243
w3w 
///morph.boarded.seasons
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Morgó megállóhely)

Szokolyai út 
2623 Kismaros
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Börzsöny

Királyréti erdei vasút

easy open
9.7 km
0:30 h
162 m
14 m
A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...
5
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby