Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Királyrét állomás)

Railway Station · Börzsöny · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • A kisvasút végállomása Királyréten
    / A kisvasút végállomása Királyréten
    Photo: Kisida András, Magyar Természetjáró Szövetség
  • /
    Photo: Gulyás Attila, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / A Királyréti Erdei Vasút királyréti végállomása mindig népszerű turistaközpont
    Photo: Gulyás Attila, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / A Királyréti Erdei Vasút királyréti végállomása
    Photo: Gulyás Attila, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Királyrét állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Királyrét állomás a Királyréti Erdei Vasút egyik végállomása.

Királyrét ma a kisvasút egyik végállomása, azonban ez nem mindig volt így. Több, hosszabb-rövidebb szárnyvonal ágazott ki Királyréten a fővonalból Bajdázó, Egyházbükk felé, de épült egy siklópálya az Inóci kőbánya és a Cseresznyefa rakodó között is. Több százezer köbméter fát és követ szállított a kisvasút az 1970-es évek végéig, amikor leállt a teherforgalom a szárnyvonalakon.

Ma Királyrét a Börzsöny egyik kapuja, számtalan turistaút indul innen a szélrózsa minden irányába. Étterem, látogatóközpont, büfé, játszótér, kerti vasút szolgálja a látogatók kényelmét, de például az Ipolyerdő Zrt. Királyréti Erdészetét is itt találjuk. A kisvasút végállomásától alig pár lépésre egy hajtánypálya üzemel, mintegy 600 méteren lehet tekerni egy ovális pályán a fák között.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Szokolya, Királyrét megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Szokolya, Királyrét megállóhelytől kb. 1 percnyi sétára található az erdei vasút állomása: a parkoló végében, a patak mellett vezet az út a kisvasúthoz.
  • A P jelzésen az egyik irányban a Taxi-nyiladékon keresztül Nagy-Hideg-hegy és a Csóványos, a másik irányban Szokolya vasútállomáson és Magyarkúton keresztül Verőcére lehet eljutni.
  • A Z jelzés kelet felé Nógrádra vezet (és nem messze Királyréttől becsatlakozik az OKT útvonalába), nyugati irányban pedig Kóspallagra.
  • A K+ jelzés Nagy-Hideg-hegyre vezet a Cseresznyefa-parkolón keresztül.
  • A K□ jelzés a Foltán-kereszt érintésével Királyházára vezet.
  • A Z+ jelzés északi irányban becsatlakozik az OKT útvonalába, így Nógrád és a Csóványos érhető el; az aszfaltúton a Z□ jelzést követve pedig a Szén-pataki (volt Spartacus) kulcsosházhoz vezet az út.

Parking

  • Parkolni a királyréti parkolóban lehet.

Coordinates

DD
47.893953, 18.979107
DMS
47°53'38.2"N 18°58'44.8"E
UTM
34T 348944 5306490
w3w 
///integrity.wiper.capacity
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Királyrét állomás)

Királyrét 
2624 Szokolya
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 4 Routes nearby
Hiking Trail · Börzsöny

Királyréti élményséta

easy open
5 km
1:30 h
159 m
159 m
Változatos látnivalók könnyű terepen a család apraja-nagyjának interaktív látogatóközpontokkal, bájos tavacskákkal, kőbányával, középkori ...
2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
moderate
63 km
6:00 h
956 m
1060 m
A Börzsöny vulkanikus eredetű masszívumán nem egyszerű átvágni, gyakorlatilag két, kelet-nyugati irányú útvonalon lehet ezt megtenni anélkül, hogy ...
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Központi-Börzsöny

Királyrétről az ősvulkán déli palástjára

moderate open
14.7 km
4:40 h
585 m
585 m
Királyrétről induló körtúránk során a Magas-Börzsöny felé vesszük az irányt, egyre feljebb hatolva az ősi óriásvulkán külső peremén.
from András Kisida,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Börzsöny

March up to Királyrét on the best route!

moderate open
16.5 km
4:30 h
350 m
205 m
Narrow-gauge railway, draisine, bird watching through a one-way mirror from a photography perch, a study trail with puzzles - just a few of the ...
from Eszter Szabó,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 4 Routes nearby