Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Börzsönyliget megállóhely)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Királyréti Erdei Vasút (Börzsönyliget megállóhely)
    / Királyréti Erdei Vasút (Börzsönyliget megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Börzsönyliget megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Börzsönyliget megállóhely a Királyréti Erdei Vasút egyik megállója.

Börzsönyliget megállóhely a Királyrét felé vezető út mellett található. A lakó-pihenő övezet Kismaros településrésze, ahol elsősorban nyaralók találhatóak, továbbá itt működik 1957 óta a Boldogasszonyháza Ciszterci Monostor.

A nyaralók mellett kiadó vendégházakat is talál az, aki egy kis nyugalomra vágyik a zöldben, de mégsem túl messze a fővárostól. Az úttörővasúti üzem idején Kisdobos volt a megállóhely neve.

A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas. A leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek. A vonatok ezen a megállóhelyen áthaladnak, csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas; a leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Börzsönyliget, vasúti megállóhelynél kell leszállni.

Getting there

  • A buszok közvetlenül a kisvasút megállóhelye mellett állnak meg.

Parking

  • Parkolásra sok lehetőség nincs a megállóhely közelében, aki mégis itt szeretné hagyni a járművet, annak az üdülőházak előtti szervizút áll rendelkezésére.

Coordinates

DD
47.844078, 19.015934
DMS
47°50'38.7"N 19°00'57.4"E
UTM
34T 351554 5300876
w3w 
///unnamed.falcons.helicopter
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Börzsönyliget megállóhely)

Szokolyai út 
2623 Kismaros
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Börzsöny

Királyréti erdei vasút

easy open
9.7 km
0:30 h
162 m
14 m
A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...
5
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby