Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)

Railway Station · Belső-Somogy · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)
    / Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Szenta állomás a Kaszói Erdei Vasút vonalának egyik végpontja.

A kaszói kisvasút szerelvényei menetrend szerint Baláta megállóhelyig közlekednek a két kilométer távolságban található Kaszópusztáról, bár a sínek egészen Szentáig vezetnek. A nagyvasúti állomás vágányaival párhuzamos síneket csak alkalmanként, például a kisvasút napján közlekedő szerelvények koptatják.

Egykor sokkal nagyobb forgalmat bonyolított a kis állomás, ugyanis az erdőben kitermelt fát az itteni fatelepen dolgozták fel, illetve az anyagmozgatást is a kisvasút segítségével végezték a fatelepen belül: az erdei vasút egyik C50-es mozdonya a tehervonatokkal rótta köreit az erdőben, míg egy másik a tolatási mozgásokat végezte a szentai fatelepen.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, de a vonatok menetrend szerint nem közlekednek Szenta állomásra.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 júniusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Kaszói Erdei Vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: June 22, 2020

Public transport

  • A Kaposvár-Gyékényes vonalon közlekedő vonatokról Szenta vasútállomáson kell leszállni.

Getting there

  • A kisvasút állomása közvetlenül a nagyvasút állomása mellett található.

Parking

  • A vasútállomás parkolójában lehet megállni.
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Kaszói Állami Erdei Vasút (Szenta állomás)

Külterület (Vasútállomás) 
8849 Szenta
Phone +36 82 445 818

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • New Point
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Belső-Somogy

Kaszói Állami Erdei Vasút

June 22, 2020
easy
7.3 km
0:10 h
15 m
23 m
A Kaszói Állami Erdei Vasút egészen fiatalnak mondható sok társához képest, amelyek akár már száz éve is működnek (mint az erdei vasutak általában).
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby