Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)

Railway Station · Belső-Somogy · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)
    / Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Játszótér a Kaszói Állami Erdei Vasút Kaszó állomásán
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / A Karácsony nevű, üzemképtelen gőzös a Kaszói Állami Erdei Vasút Kaszó állomásán
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Kaszó állomás a Kaszói Erdei Vasút egyik végállomása, a vasútüzem központja.

A kisvasút végállomása a kaszói erdő közepén lévő Kaszón található. A mozdonyszín mellett, ahol a két C50-as mozdony és a három személykocsi lakik, a Karácsony nevű, üzemképtelen gőzös is megtekinthető a vontatási telepen, amely bármikor látogatható.

Ha mindez nem lenne elég, akkor a ez egyik üzemi épület falán megtekinthető egy régi fotókkal illusztrált kis vasúttörténeti kiállítás, a gyerekek pedig egy menő játszótéren múlathatják az időt a vonat indulásáig, de az ország első lombkorona-tanösvénye is csak pár lépés innen.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 júniusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Kaszói Erdei vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: June 22, 2020

Public transport

  • Kaszó közösségi közlekedéssel nem megközelíthető, a legközelebbi buszmegálló és vasútállomás a mintegy 8 kilométerre lévő Somogyszobon található.

Parking

  • A kisvasút parkolójában lehet megállni.
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Kaszói Állami Erdei Vasút (Kaszó állomás)

Kaszópuszta 1.
7564 Kaszópuszta
Phone +36 82 445 818

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • New Point
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Belső-Somogy

Kaszói Állami Erdei Vasút

June 22, 2020
easy
7.3 km
0:10 h
15 m
23 m
A Kaszói Állami Erdei Vasút egészen fiatalnak mondható sok társához képest, amelyek akár már száz éve is működnek (mint az erdei vasutak általában).
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby