Share
Bookmark
Print
Plan a route here
Embed
Railway Station

Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)

Railway Station · Belső-Somogy · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)
    / Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Baláta megállóhely a Kaszói Erdei Vasút egyik menetrend szerinti végállomása.

A kaszói kisvasút szerelvényei menetrend szerint a Baláta megállóhelyig közlekednek a két kilométer távolságban található Kaszópusztáról, bár a sínek egészen Szentáig vezetnek. Az erdő közepén fekvő megállóhelyen néhány pihenőpad és -asztal található, de az utasok célpontja általában a közelben megbújó Baláta-tó.

A lefolyástalan tó területének nagy része zsombékos, nádassal fedett, kicsi a nyílt vízfelület, de éppen ennek köszönhető, hogy változatos növény- és állatvilág jellemzi: a Baláta-tó Természetvédelmi Terület és Erdőrezervátum Somogy megye kiemelkedő természeti értéke.

Közeli látnivaló:

  • Baláta-tó

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok egész évben közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2020 júniusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Kaszói Erdei Vasút oldalán érhetők el.

outdooractive.com User
Author
Tamás Abelovszky
Updated: June 22, 2020

Public transport

  • Baláta közösségi közlekedéssel nem megközelíthető, a legközelebbi buszmegálló és vasútállomás a mintegy 8 kilométerre lévő Somogyszobon található.

Parking

  • Baláta megállóhely autóval nem megközelíthető.
Arrival by train, car, foot or bike

Questions & Answers

Ask the first question

Got questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Kaszói Állami Erdei Vasút (Baláta megállóhely)

Külterület 
7564 Kaszó
Phone +36 82 445 818

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • New Point
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Belső-Somogy

Kaszói Állami Erdei Vasút

June 22, 2020
easy
7.3 km
0:10 h
15 m
23 m
A Kaszói Állami Erdei Vasút egészen fiatalnak mondható sok társához képest, amelyek akár már száz éve is működnek (mint az erdei vasutak általában).
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby