Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    / Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
Márianosztra állomás a Transzbörzsönyi kisvasút egyik állomása.

A kis, kétvágányos állomás a névadó település nyugati szélén található. A kisvasút 2009-es újraindulásától a két vasútüzem (a szobi és a nagybörzsönyi) újbóli összekötéséig, azaz 2016-ig a szobi kisvasút végállomása volt. Az állomás peronjáról látni a falu két híres-hírhedt nevezetességét, az egykori pálos kolostorhoz tartozó kegytemplom tornyait, illetve a börtön zord falait. A település rövid, 5-6 perces sétával elérhető.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 22, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Márianosztra, autóbusz-forduló megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszok Márianosztra, autóbusz-forduló megállóhelyétől a Kossuth Lajos utcán, majd a Börzsönyi úton a P, Z, P□ jelzésű turistajelzéseket követve körülbelül 400 métert kell gyalogosan megtenni (az állomáshoz a P□ tér be).
  • A P jelzésű turistaút az egyik irányban Márianosztrán keresztül Kóspallagra (illetve továbbhaladva Nagymarosra) vezet. A másik irányba indulva Nagybörzsönybe lehet eljutni.
  • A Z turistaúton nyugat felé Letkésre, kelet felé Királyréten át Nógrádra lehet eljutni.
  • A P□ jelzésű turistaút az állomástól a buszmegállóig vezet.

Parking

A Kossuth Lajos utcán, a buszforduló közelében állnak rendelkezésre parkolóhelyek, ahonnan a P, Z, P□ jelzésű turistajelzéseket követve körülbelül 400 métert kell gyalogosan megtenni az állomás eléréséhez (ahová a P□ tér be).

Coordinates

DD
47.866077, 18.865821
DMS
47°51'57.9"N 18°51'57.0"E
UTM
34T 340391 5303620
w3w 
///weasels.against.mower
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Márianosztra állomás)

Börzsönyi út
2629 Márianosztra
Phone +36 20 250 1279
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 2 Routes nearby
Hiking Trail · Börzsönyi-peremhegység
Túra a Börzsöny dagadókúpjain
Top moderate open
11.2 km
3:30 h
500 m
440 m

Patak mellől a hegycsúcsra, aztán a völgybe, onnan ismét a tetőre, végül megint le – jellemezhetjük útvonalunk hullámzó szintprofilját.

1
from András Kisida,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Budapest und Umgebung
Transzbörzsönyi kisvasút
Top easy
21 km
1:35 h
318 m
188 m

A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 2 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp