Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Transzbörzsönyi kisvasút (Malomkert megállóhely)

Railway Station · Börzsönyvidék · 120 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Transzbörzsönyi kisvasút (Malomkert megállóhely)
    Transzbörzsönyi kisvasút (Malomkert megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Malomkert megállóhely a Transzbörzsönyi kisvasút egyik megállója.

A megállóhely Szob határában, a Márianosztrára és a Vámosmikolára vezető utak elágazásának közelében található.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól október végéig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Transzbörzsönyi kisvasút Bezina-völgyi szakaszának oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 20, 2019

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Szob, márianosztrai elágazás megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A kisvasút megállója közvetlenül a helyközi autóbuszok Szob, márianosztrai elágazás megállóhelye mellett található.
  • A K+ jelzés Szobtól Ipolydamásdon át vezet a Nagy-Galla alá.

Parking

  • Autóval a Márisnosztrára vezető út mellett lehet megállni.

Coordinates

DD
47.832406, 18.855307
DMS
47°49'56.7"N 18°51'19.1"E
UTM
34T 339501 5299900
w3w 
///trails.installing.flunked
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Börzsönyvidék
Transzbörzsönyi kisvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 21 km
Duration 1:35 h
Ascent 318 m
Descent 188 m

A Börzsöny legszebb vonalvezetésű kisvasútjának sínszálait több mint száz éve koptatják a járművek. Valaha a hegység kitermelt faanyagának ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Transzbörzsönyi kisvasút (Malomkert megállóhely)

Malomkert telep
2628 Szob
Phone +36 20 250 1279
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp