Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Mátravasút (Őrlőmű megállóhely)

Railway Station · Mátravidék · 312 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Mátravasút (Őrlőmű megállóhely)
    / Mátravasút (Őrlőmű megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Őrlőmű megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Őrlőmű megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Mátravasút (Őrlőmű megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Őrlőmű megállóhely a Mátravasút szalajkaházi vonalának egyik megállója.

Őrlőmű megállóhely Gyöngyössolymostól északra, a Nagy-patak völgyében található, közel a Lajosháza felé vezető erdészeti úthoz. Az 1930-as évektől kezdve itt dolgozták fel a környékbeli bányákból származó, drótkötélpályán érkező követ, majd szállították tovább kisvasúton Gyöngyös felé (egykor négyvágányos állomáson rendezték itt a vagonokat). A vasúti szállítás az 1970-es évek legvégén szűnt meg, majd a bánya is bezárta kapuit. Azóta az Őrlőmű évről évre egyre rosszabb állapotban omladozik az erdő közepén, a Mátravasút pályája mellett.

Közeli látnivalók:

  • Egykori őrlőmű
  • Dezsővár

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok márciustól novemberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 októberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Mátravasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  •  Gyöngyössolymosról a S, majd  jelzést kell követni, amely Lajosházára vezet tovább.

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.847007, 19.932117
DMS
47°50'49.2"N 19°55'55.6"E
UTM
34T 420105 5299847
w3w 
///accountancy.raged.deodorant
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mátravidék
Mátravasút (szalajkaházi ág)
recommended route Difficulty easy
Distance 13.1 km
Duration 0:50 h
Ascent 304 m
Descent 2 m

A ma Mátravasútként ismert kisvasút a Gyöngyössolymostól északra fekvő erdőkben született meg. A Gyöngyöstől Szalajkaházig vezető vonal fűzi fel a ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Mátravasút (Őrlőmű megállóhely)

Külterület
3231 Gyöngyössolymos
Phone +36 36 355 183
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp