Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)

Railway Station · Budapest und Umgebung · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)
    / Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Paphegy állomás a Királyréti Erdei Vasút egyik állomása.

Paphegy állomás a kisvasút legnagyobb állomása, a vasútüzem központja. Az úttörővasutas korszakban ennek az állomásnak adták a legszebb nevet: Kincskereső, az állomásnévhez tartozó hagyományos zománctáblán egy, a hegyek közé lebukó szivárvány látható.

Valóban találunk is itt kincseket, hiszen itt „laknak” a vasúti kocsik, itt szerelik a műhelyben a mozdonyokat (4 db Mk48-as, amelyből három üzemképes), motorkocsikat (egy dízel- és egy villanymotoros), a gőzmozdonyt (490-es sorozat).

1924 és 1941 között a kisinóci kőbánya és Paphegy állomás között üzemelt egy drótkötélpálya, ezen szállították a kitermelt követ a zúzdába, ahol feldolgozást követően a kisvasútra rakták az osztályozott követ, ami aztán vagy a kismarosi rakodón került hajókra, vagy a verőcei állomáson nagyvasútra.

A vonatok ezen az állomáson áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas. A leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek. A vonatok ezen az állomáson áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas; a leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Szokolya, Paphegy megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Szokolya, Paphegy buszmegálló közvetlenül az állomás mellett található.

Parking

  • Parkolni a Királyrétre vezető út mellett lehet, a KRESZ szabályainak betartásával.

Coordinates

DD
47.881780, 18.985040
DMS
47°52'54.4"N 18°59'06.1"E
UTM
34T 349352 5305126
w3w 
///imagined.moviegoer.playgrounds
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)

Paphegy
2624 Szokolya
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Börzsöny
Királyréti erdei vasút
Top easy open
9.7 km
0:30 h
162 m
14 m

A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...

8
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo mol Logo otp