Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)

Railway Station · Börzsönyvidék · 226 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)
    Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Paphegy állomás a Királyréti Erdei Vasút egyik állomása.

Paphegy állomás a kisvasút legnagyobb állomása, a vasútüzem központja. Az úttörővasutas korszakban ennek az állomásnak adták a legszebb nevet: Kincskereső, az állomásnévhez tartozó hagyományos zománctáblán egy, a hegyek közé lebukó szivárvány látható.

Valóban találunk is itt kincseket, hiszen itt „laknak” a vasúti kocsik, itt szerelik a műhelyben a mozdonyokat (4 db Mk48-as, amelyből három üzemképes), motorkocsikat (egy dízel- és egy villanymotoros), a gőzmozdonyt (490-es sorozat).

1924 és 1941 között a kisinóci kőbánya és Paphegy állomás között üzemelt egy drótkötélpálya, ezen szállították a kitermelt követ a zúzdába, ahol feldolgozást követően a kisvasútra rakták az osztályozott követ, ami aztán vagy a kismarosi rakodón került hajókra, vagy a verőcei állomáson nagyvasútra.

A vonatok ezen az állomáson áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas. A leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek. A vonatok ezen az állomáson áthaladnak, és csak akkor állnak meg, ha van fel- vagy leszálló utas; a leszállási szándékot a pénztárban vagy a jegyvizsgálónál lehet jelezni.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: April 07, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszokról Szokolya, Paphegy megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • Szokolya, Paphegy buszmegálló közvetlenül az állomás mellett található.

Parking

  • Parkolni a Királyrétre vezető út mellett lehet, a KRESZ szabályainak betartásával.

Coordinates

DD
47.881780, 18.985040
DMS
47°52'54.4"N 18°59'06.1"E
UTM
34T 349352 5305126
w3w 
///imagined.moviegoer.playgrounds
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Börzsönyvidék
Királyréti erdei vasút
recommended route Difficulty easy Open
Distance 9.7 km
Duration 0:30 h
Ascent 162 m
Descent 14 m

A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...

9
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Paphegy állomás)

Paphegy
2624 Szokolya
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp