Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Királyréti Erdei Vasút (Kismaros állomás)

Railway Station · Dunakanyar, Visegrádi-szoros · 110 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Nosztalgiavonat és egy Ausztria felé tartó nemzetközi expressz Kismaroson
    Nosztalgiavonat és egy Ausztria felé tartó nemzetközi expressz Kismaroson
    Photo: Gulyás Attila, Magyar Természetjáró Szövetség

Kismaros állomás a Királyréti Erdei Vasút egyik végállomása.

Kismaros a Börzsöny egyik kapuja, és ez igaz a kisvasút állomására is. A háromvágányos állomáson hétvégéken kirándulók tömegei szállnak fel az egykori úttörővasút szerelvényeire, amelyek fél óra alatt érik el a királyréti végállomást.

A kismarosi állomáson jegypénztár üzemel, amely egyben ajándékboltként és váróteremként is működik, és természetesen mosdó is van az épületben, amely jellemzően a kisvasút közlekedési idejében van nyitva.

Az állomáson – vagy közvetlen közelében – a két büfé mellett üzemel egy étterem, egy zöldséges és egy nagyobb bolt is, így akár reggel is fel lehet tölteni a hátizsákot az egész napos kirándulásra, vagy akár a nap végén is van lehetőség pótolni az elvesztett kalóriákat.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok április 1. és október 31. között minden nap, november 1. és március 31. között csak szombat, vasárnap és ünnepnap közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 áprilisi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Királyréti Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: April 07, 2020

Public transport

  • A Budapest–Vác–Szob vonalon közlekedő vonatokról Kismaros megállóhelyen kell leszállni.
  • A helyközi autóbuszokról Kismaros, vasúti megállóhely bejárati út megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A vonatról Kismaros megállóhelyen leszállva a peron keleti (Vác felőli) végén a lépcsőn lesétálva balra kell fordulni, innen kb. 100 méterre van a kisvasút végállomása.
  • A buszok közvetlenül a kisvasút végállomása mellett állnak meg.

Parking

  • A Szokolyai úton, a kisvasút állomása melletti parkolóban lehet megállni, ha ez megtelt, akkor a közeli vasúti átjáró melletti parkoló használata javasolt.

Coordinates

DD
47.827613, 19.013456
DMS
47°49'39.4"N 19°00'48.4"E
UTM
34T 351322 5299051
w3w 
///washer.genuinely.stewed
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Börzsönyvidék
Királyréti erdei vasút
recommended route Difficulty easy Open
Distance 9.7 km
Duration 0:30 h
Ascent 162 m
Descent 14 m

A Börzsöny és az ország egyik legnépszerűbb erdei vasútja egész évben szállítja a kirándulókat a dunaparti Kismaros és a hegyi turistautak ...

9
from Gulyás Attila,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 15 km
Duration 4:30 h
Ascent 478 m
Descent 456 m

Két forrást, egy várromot és több látványos kilátópontot érint a Nagy-Morgó és a Gál-hegy gerincén, majd a Csömöle-völgyben haladó, közepes ...

10
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Cycling · Börzsönyvidék
A nagy vulkán kör, avagy a Börzsöny arcai
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 90 km
Duration 7:39 h
Ascent 1,059 m
Descent 1,059 m

A kétnapos túra során körbetekerjük hazánk egyik legvadregényesebb középhegységét, s ezáltal egyedülálló módon fedezzük fel a Börzsöny különböző, ...

1
from Ferenc Szigeti,   MTSZ - együttműködő szervezetek
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 18.3 km
Duration 5:13 h
Ascent 523 m
Descent 547 m

A diverse tour taking us to popular and less known parts of South Börzsöny, with several lookout spots where we can enjoy the Magas-Börzsöny ...

4
from Lánczi Péter,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 20.3 km
Duration 5:30 h
Ascent 333 m
Descent 333 m

A pleasant round tour on the Eastern slopes of Börzsöny and on the side of Naszály, passing by several villages and resting stops. The cherry on ...

2
from Lánczi Péter,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Dunakanyar, Visegrádi-szoros
Small Magyarkút roundtrip from Verőce
recommended route Difficulty easy Open
Distance 10.4 km
Duration 3:30 h
Ascent 247 m
Descent 247 m

A medium-distance walk leading almost always on wide dirt or asphalt roads, during which we can explore the charming holiday area of Verőce, we can ...

10
from Péter Farkas,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate
Distance 10.2 km
Duration 3:00 h
Ascent 318 m
Descent 260 m

A kellemes túraútvonal a Börzsöny keleti lábánál a Csattogó-völgybeli üdülőközpontot, a Természetjáró Fesztivál helyszínét köti össze a Naszály ...

from Zsuzsa Lévai,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 20.3 km
Duration 6:00 h
Ascent 392 m
Descent 392 m

We will visit a less frequented part of Börzsöny from Verőce to the top of Nagy-Kő Hill through Magyarkút, stopping at the unique scenery of the ...

8
from Péter Farkas,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Királyréti Erdei Vasút (Kismaros állomás)

Szokolyai út 3-5.
2623 Kismaros
Phone +36 20 852 4512

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo hm Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp