Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Hortobágy-halastavi kisvasút (Peter Scott megállóhely)

Railway Station · Hortobágyi Nemzeti Park · 87 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Hortobágy-halastavi kisvasút (Peter Scott megállóhely)
    Hortobágy-halastavi kisvasút (Peter Scott megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Peter Scott megállóhely a Hortobágy-halastavi kisvasút egyik megállója.

Peter Scott neves ornitológus, Lukas Hoffmannal együtt a WWF (Vadvédelmi Világalap) alapítója, logójának tervezője. A brit sportember (1936-ban az olimpiai bronzérmes vitorlás csapat tagja) nem csak madarakkal foglalkozott: 1962-ben a Loch Ness-jelenséget kutató iroda alapítója lett, később ő javasolt latin nevet (Nessiteras rhombopteryx) a „szörnynek” annak érdekében, hogy felvegyék a veszélyeztetett fajok listájára. Visszatérve a kisvasútra: a megállóhely közelében egy gőzgéppel hajtott szivattyú látható, amely a 20. század első feléből származik. A halastavak ellátását a Tiszából érkező 24 km hosszú csatorna biztosította, amelyet a Tisza kis vízállása esetén szivattyúkkal tápláltak.

Közeli látnivaló:

  • Hortobágy-halastavi tanösvény

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható (a Hortobágyi Nemzeti Park területére váltott belépő ellenében), a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 novemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Hortobágy-halastavi kisvasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 20, 2019

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • A Halászbárka Halastavi Fogadóközponttól a vasúttal párhuzamosan vezető földúton lehet besétálni (kb. 3,5 km).

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.636230, 21.083437
DMS
47°38'10.4"N 21°05'00.4"E
UTM
34T 506267 5275873
w3w 
///learns.accent.whiffed
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Hortobágyi Nemzeti Park
Hortobágy-halastavi kisvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 4.9 km
Duration 0:25 h
Ascent 2 m
Descent 1 m

A hortobágyi „halvasút” eredetileg a környező halastavak közötti forgalom biztosítására épült, 2007 óta azonban halak helyett a környékre látogató ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Hortobágy-halastavi kisvasút (Peter Scott megállóhely)

Külterület
4071 Hortobágy
Phone +36 52 589 000

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp