Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Hortobágy-halastavi kisvasút (Kondás-tó / Festetics Antal megállóhely)

Railway Station · Hortobágyi Nemzeti Park · 87 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Hortobágy-halastavi kisvasút (Kondás-tó / Festetics Antal megállóhely)
    Hortobágy-halastavi kisvasút (Kondás-tó / Festetics Antal megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

A Kondás-tó / Festetics Antal megállóhely a Hortobágy-halastavi kisvasút egyik végállomása.

Festetics Antal göttingeni ökológusprofesszor, azon 21 nemzetközi hírű tudós egyike, akik 1967-ben aláírták a Magyar Tudományos Akadémiához és a magyar kormányhoz benyújtott Pro Natura memorandumot, amely a Hortobágyi Nemzeti Park létrehozását és a magyar puszták védetté nyilvánítását szorgalmazta. A megállóhely mellett található a Kondás nagytorony, és innen indul egy pallósor, amely a Kondás-tó szélén halad végig: ezen elsősorban egy sirálysziget életébe nyerhet betekintést a látogató. A tó egyébként elsősorban a daruvonulásról ismert Európa-szerte: az úgynevezett „keleti vonulási útvonalnak” legnagyobb állomásozóhelye, ami annak köszönhető, hogy a lecsapolás alatt álló, sekély vizű halastavak kiváló éjszakázóhelyet kínálnak a madarak számára. A tavak közül a Kondás-tó a legjelentősebb, hiszen itt szinte minden év őszén, a csúcsidőszakban (októberben) 30-50 ezer daru éjszakázik.

Közeli látnivaló:

  • Hortobágy-halastavi tanösvény

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható (a Hortobágyi Nemzeti Park területére váltott belépő ellenében), a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 novemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Hortobágy-halastavi kisvasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 20, 2019

Public transport

  • Tömegközlekedéssel nem megközelíthető.

Getting there

  • A Halászbárka Halastavi Fogadóközponttól a vasúttal párhuzamosan vezető földúton lehet besétálni (kb. 4,8 km).

Parking

  • Autóval nem megközelíthető.

Coordinates

DD
47.647444, 21.088418
DMS
47°38'50.8"N 21°05'18.3"E
UTM
34T 506640 5277120
w3w 
///ecologic.unforgiving.mobility
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Hortobágyi Nemzeti Park
Hortobágy-halastavi kisvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 4.9 km
Duration 0:25 h
Ascent 2 m
Descent 1 m

A hortobágyi „halvasút” eredetileg a környező halastavak közötti forgalom biztosítására épült, 2007 óta azonban halak helyett a környékre látogató ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Hortobágy-halastavi kisvasút (Kondás-tó / Festetics Antal megállóhely)

Külterület
4071 Hortobágy
Phone +36 52 589 000

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp