Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Hortobágy-halastavi kisvasút (Hortobágy-Halastó állomás)

Railway Station · Hortobágyi Nemzeti Park · 86 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Hortobágy-Halastó állomás (Hortobágy-halastavi kisvasút)
    Hortobágy-Halastó állomás (Hortobágy-halastavi kisvasút)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Hortobágy-Halastó állomás a Hortobágy-halastavi kisvasút egyik végállomása.

Hortobágy-Halastó állomás közvetlenül a Halászbárka Halastavi Fogadóközpont mellett fekszik, és csak a látogatóközpont épületén keresztül érhető el, ugyanis a halastavak és a körülöttük-közöttük fekvő tanösvény, illetve a környékbeli madárlesek csak belépőjegy ellenében látogathatóak. Cserébe aki a kisvasútra jegyet vesz, bejárhatja a halastavak menti utakat gyalogosan is. Az állomáson található a kisvasút járműveinek tárolására szolgáló kocsiszín, és egy mellékvágányon találhatunk még néhány régebbi, használaton kívüli teherkocsit is: vannak itt önürítős kocsik, kisebb csillék, és olyan vagonok is, amelyekben a kifogott halakat szállították. Az állomás mellett található egy játszótér is, ahol a vonat indulása előtt vagy érkezése után a kisebbek el tudják ütni az időt.

Közeli látnivalók: 

  • Halászbárka Halastavi Fogadóközpont
  • Hortobágy-halastavi tanösvény

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A hortobágyi halastavak és a körülöttük-közöttük fekvő tanösvény, illetve a környékbeli madárlesek, továbbá a kisvasút nemzeti parki területen fekvő állomásai csak belépőjegy ellenében látogathatóak. A vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 novemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Hortobágy-halastavi kisvasút oldalán érhetők el.

 

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 19, 2019

Public transport

  • A Debrecen-Füzesabony vonalon közlekedő vonatokról Hortobágyi Halastó megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

  • A Hortobágyi Halastó megállóhelytől kb. 200 méterre található Halászbárka Halastavi Fogadóközpont felé kell elindulni, az egykori raktárépület mellett elhaladva.

Parking

  • Parkolni a Halászbárka Halastavi Fogadóközpont parkolójában lehet.

Coordinates

DD
47.605324, 21.069642
DMS
47°36'19.2"N 21°04'10.7"E
UTM
34T 505234 5272437
w3w 
///evaporation.optimal.postal
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Hortobágyi Nemzeti Park
Hortobágy-halastavi kisvasút
recommended route Difficulty easy
Distance 4.9 km
Duration 0:25 h
Ascent 2 m
Descent 1 m

A hortobágyi „halvasút” eredetileg a környező halastavak közötti forgalom biztosítására épült, 2007 óta azonban halak helyett a környékre látogató ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Hortobágy-halastavi kisvasút (Hortobágy-Halastó állomás)

Külterület
4071 Hortobágy
Phone +36 52 589 000

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 1 Route nearby
Logo hm Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp