Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lentiszombathely-Mumor megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lentiszombathely-Mumor megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lentiszombathely-Mumor megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Lentiszombathely-Mumor a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Lentiszombathely-Mumor megállóhelyről érhető el a két településrész, melyek korábban Lentiszombathely és Mumor néven önálló falvak voltak. A kisvasút sínpárja mellett egy közeli rakodóhelyben végződő, használaton kívüli nagyvasúti vágány található, mely egykor a zajdai laktanyát szolgálta ki. A sorkatonák körében hírhedt állomáshely („Egy év Lenti helyrebillenti” – szólt a mondás), a Magyar Honvédség 26. Bottyán János Gépesített Lövészdandár egykori otthona ma airsoft bázis.

Közeli látnivaló:

  • Fa harangláb a lentiszombathelyi temetőnél

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 15, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Lenti (Lentiszombathely), Szombathelyi utca megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratok Lenti (Lentiszombathely), Szombathelyi utca megállóhelyétől északnyugati irányban, kb. 200 méterre található a kisvasút megállója a Szombathelyi úti vasúti átjárónál.
  • A P turistajelzésen (Olajos körút) északnyugat felé indulva Mumor (illetve továbbhaladva Lenti) érhető el, Lentiszombathely felé indulva a vétyemi erdőn át Bázakerettyéig is lehet akár túrázni.

Coordinates

DD
46.621457, 16.568756
DMS
46°37'17.2"N 16°34'07.5"E
UTM
33T 620104 5164294
w3w 
///wetsuits.rheumatoid.chanted
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lentiszombathely-Mumor megállóhely)

Szombathelyi út
8960 Lenti
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 1 Routes nearby
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
Top easy
31.6 km
2:30 h
138 m
124 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 1 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp