Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Lenti, Gyöngyvirág utca a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Lenti, Gyöngyvirág utca a lenti autóbusz-állomáshoz legközelebb található kisvasúti megállóhely, illetve a város központja is innen érhető el a legkényelmesebben.

A Gyöngyvirág utcai állomás feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

  • Lenti vár

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00
Sunday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 15, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Lenti, autóbusz-állomás megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratok Lenti, autóbusz-állomás megállóhelyétől az Ifjúság útján kell déli irányba indulni, az út (amely a Tompa Mihály utcát keresztezve a Gyöngyvirág utcában folytatódik) egyenesen a kisvasút megállójához vezet (300 méter, körülbelül 5 perc séta).
  • A közeli vasúti átjárónál rá lehet csatlakozni a P jelzésre, azaz az Olajos körút túrára, amelyen Lentitől Bázakerettyén át Tornyiszentmiklósig szinte az összes domb és völgy bejárható.

Parking

  • A Gyöngyvirág utcában lehet parkolni.

Coordinates

DD
46.619320, 16.540968
DMS
46°37'09.6"N 16°32'27.5"E
UTM
33T 617981 5164015
w3w 
///unwed.documentary.sketchbook
Arrival by train, car, foot or bike

Questions and answers

Ask the first question

Do you have questions regarding this content? Ask them here.


Reviews

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)

Gyöngyvirág utca
8960 Lenti
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
  • 3 Routes nearby
Bicycle Rides · Zalai-dombság
Termáltúra, Lenti - Lendva
Top easy Stage 12
14.4 km
1:15 h
187 m
195 m

A Lenti termálfürdőt és a Terme Lendavát összekötő biciklitúra. A termáltúra olyan túra ami termál vagy gyógyfürdővel rendelkező településeket ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
Bicycle Rides · Thermal Pannonian Slovenia
Termáltúra, Tót-Morácz - Lenti
Top moderate Stage 11
41.1 km
2:50 h
184 m
209 m

A Terme 3000-et és a Lenti termálfürdőt összekötő biciklitúra. A termáltúra olyan túra ami termál vagy gyógyfürdővel rendelkező településeket ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
Top easy
31.6 km
2:30 h
138 m
124 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 3 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp