Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)

Railway Station · Zalai-dombság · 166 m· open today
LogoMagyar Természetjáró Szövetség
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Lenti, Gyöngyvirág utca a Csömödéri Állami Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Lenti, Gyöngyvirág utca a lenti autóbusz-állomáshoz legközelebb található kisvasúti megállóhely, illetve a város központja is innen érhető el a legkényelmesebben.

A Gyöngyvirág utcai állomás feltételes megállóhely, azaz a vonatok csak akkor állnak itt meg, ha van le- vagy felszálló utas.

Közeli látnivalók:

  • Lenti vár

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: September 15, 2020

Public transport

  • A helyközi autóbuszjáratokról Lenti, autóbusz-állomás megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • A helyközi autóbuszjáratok Lenti, autóbusz-állomás megállóhelyétől az Ifjúság útján kell déli irányba indulni, az út (amely a Tompa Mihály utcát keresztezve a Gyöngyvirág utcában folytatódik) egyenesen a kisvasút megállójához vezet (300 méter, körülbelül 5 perc séta).
  • A közeli vasúti átjárónál rá lehet csatlakozni a P jelzésre, azaz az Olajos körút túrára, amelyen Lentitől Bázakerettyén át Tornyiszentmiklósig szinte az összes domb és völgy bejárható.

Parking

  • A Gyöngyvirág utcában lehet parkolni.

Coordinates

DD
46.619320, 16.540968
DMS
46°37'09.6"N 16°32'27.5"E
UTM
33T 617981 5164015
w3w 
///unwed.documentary.sketchbook
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Bicycle Rides · Zalai-dombság
Termáltúra, Lenti - Lendva
recommended route Difficulty easy Stage 12
Distance 14.4 km
Duration 1:15 h
Ascent 187 m
Descent 195 m

A Lenti termálfürdőt és a Terme Lendavát összekötő biciklitúra. Egy termáltúra során két fürdő között, vidéki környezetben kerekezhetünk.

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
Bicycle Rides · Thermal Pannonian Slovenia
Termáltúra, Tót-Morácz - Lenti
recommended route Difficulty moderate Stage 11
Distance 41.1 km
Duration 2:50 h
Ascent 184 m
Descent 209 m

A Terme 3000-et és a Lenti termálfürdőt összekötő biciklitúra. Egy termáltúra során két fürdő között, vidéki környezetben kerekezhetünk.

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 32.6 km
Duration 2:30 h
Ascent 145 m
Descent 134 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Lenti, Gyöngyvirág utca megállóhely)

Gyöngyvirág utca
8960 Lenti
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 5 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp