Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Galyatető Turistacentrum Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)

Railway Station · Zalai-dombság · open
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)
    / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség
  • / Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Kistolmács állomás a Csömödéri Állami Erdei Vasút déli végállomása.

Kistolmács állomás a csömödéri kisvasút egyik végállomása. A sínpár nem éri el a falut, így a Kistolmácsi-tóhoz is kell sétálni néhány száz métert az aszfaltúton. Az állomáson esőbeálló, a kis épületben pedig mosdó található a peron végén. A sínekkel párhuzamos aszfaltúton fut a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonala, a legközelebbi pecsételőhely a Tó büfében található.

Közeli látnivalók:

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Open from

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól szeptemberig közlekednek.

Az adatok tájékoztató jellegűek, és a 2020 szeptemberi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend a Csömödéri Állami Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Updated: September 15, 2020

Public transport

  • Kistolmács állomás megközelítéséhez a helyközi autóbuszjáratokról Bázakerettye, erdészház megállóhelyen célszerű leszállni.

Getting there

  • Kistolmács állomás közvetlenül a helyközi autóbuszjáratok Bázakerettye, erdészház megállóhelye mellett található.
  • A Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonalán (K jelzés) északnyugat felé indulva Bázakerettye, a másik irányban Kistolmács található.
  • A K+ jelzés a Budafapusztai Arborétumhoz vezet.
  • A közelben az aszfaltútról kiágazó Z jelzés Zajkon át Letenye felé vezet.

Parking

  • Kistolmácson az erdei vasút állomása mellett lehet parkolni.

Coordinates

DD
46.502897, 16.736083
DMS
46°30'10.4"N 16°44'09.9"E
UTM
33T 633204 5151389
w3w 
///charcoal.lamp.blank
Arrival by train, car, foot or bike

Routes to this place

Type
Name
Distance
Duration
Ascent
Descent
12.5 km
1:00 h
119 m
4 m
59.3 km
17:20 h
1,525 m
1,535 m
31.6 km
2:30 h
138 m
124 m
Show in map

Nearby Points of Interest

 These suggestions were created automatically.

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Csömödéri Állami Erdei Vasút (Kistolmács állomás)

Külterület
8868 Kistolmács
Phone +36 30 474 2146

Special features

Families
  • 2D 3D
  • Contents
  • Show images Hide images
Features
Maps and trails
  • 4 Routes nearby
Bicycle Rides · Zalai-dombság
Termáltúra, Letenye - Bázakerettye
Top Difficulty easy Stage 15
Distance 12.5 km
Duration 1:00 h
Ascent 119 m
Descent 4 m

A Letenyei Termálfürdőt és a Bázakerettyei Termálfürdőt összekötő biciklitúra. A termáltúra olyan túra ami termál vagy gyógyfürdővel rendelkező ...

from Márton Leitold,   Outdooractive Editors
Top Difficulty easy
Distance 23.2 km
Duration 6:30 h
Ascent 431 m
Descent 458 m

Kisvasúttal a zalai erdők mélyére, Kistolmácsra érkezünk, ahonnan a Zichyek vadászháza, parkerdeje, a Budafai arborétum érintésével szeljük át a ...

from Attila Német-Bucsi,   Magyar Természetjáró Szövetség
Long Distance Hiking · Zalai-dombság
Rádiháza – Palin (DDK-05)
Top Difficulty moderate Stage 5 open
Distance 59.3 km
Duration 17:20 h
Ascent 1,525 m
Descent 1,535 m

A Zalai-dombság tagoltabb déli részén fut ez a DDK, jóformán végig tölgyesekkel borított dombok között. A dombok közül kiérve a Principális ...

2
from Imre Bába,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Zalai-dombság
Csömödéri Állami Erdei Vasút
Top Difficulty easy
Distance 31.6 km
Duration 2:30 h
Ascent 138 m
Descent 124 m

Zalában a 20. század elején alig-alig termeltek ki faanyagot a megye nagy területeit borító erdőségekből annak ellenére, hogy nyersanyag bőven ...

from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
  • 4 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp