Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)

Railway Station · Mecsek vidéke · 136 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)
    Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Szentmártonpuszta az Almamelléki Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Szentmártonpuszta megállóhely feltételes megállóhelyként működik, azaz jelezni kell a fel- vagy leszállási szándékot. A közelben található a kisvasutat építtető Biedermann Rezső kastélya, ami eredetileg a báró nyári kúriájaként funkcionált, ma pedig szálláshelyként üzemel, a kisvasúti megállót is leginkább a szállóvendégek használják.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend az Almamelléki Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 11, 2019

Public transport

A helyközi autóbuszjáratokról Almamellék, Szentmártonpuszta megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

Almamellék, Szentmártonpuszta megállóhelytől kb. 250 méterre található a kisvasúti megállóhely – a megállóból a nyugati irányba vezető földúton kell sétálni a sínekig.

Coordinates

DD
46.172320, 17.900709
DMS
46°10'20.4"N 17°54'02.6"E
UTM
33T 723906 5117284
w3w 
///mellow.jovially.thick
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mecsek vidéke
Almamelléki Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.6 km
Duration 0:25 h
Ascent 25 m
Descent 4 m

A Zselic szelíd lankái között több mint egy évszázada bújik meg a „Zselici Csühögő”, azaz az Almamelléki Erdei Vasút, amely 1901 óta szolgálja a ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mecsek vidéke
Körtúra Ibafáról Kisibafán át
recommended route Difficulty easy Open
Distance 12.4 km
Duration 3:30 h
Ascent 216 m
Descent 216 m

A pipamúzeumáról közismert zselici zsákfaluból, Ibafáról teszünk egy körtúrát, hogy felfedezzük a környék virágos rétjeit, vadregényes erdeit, és ...

3
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mecsek vidéke
A kakasmandikó nyomában
recommended route Difficulty easy Open
Distance 15.7 km
Duration 4:30 h
Ascent 293 m
Descent 294 m

A márciusban nyíló furcsa nevű virág a Zselic jelképe, a meseszép Farkaslaki-erdő pedig az egyetlen lelőhelye a tájegység védett növényének.

4
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 16.4 km
Duration 4:50 h
Ascent 424 m
Descent 424 m

Ez a Bőszénfáról induló körtúra a zselici erdőkön át jut el Terecseny zsákfalujába, majd az Aligvár-forrás éintésével a míves vadászkastélyáról ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Zselic
Fekete István nyomában
recommended route Difficulty easy Open
Distance 11.9 km
Duration 3:24 h
Ascent 360 m
Descent 360 m

Egy kirándulás erejéig Fekete István nyomdokaiba lépünk, a nevét viselő emlékösvény útvonalát végigjárva, tábláit figyelmesen elolvasva ...

4
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Zselic
Zselici sziklaformák nyomában
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 15.4 km
Duration 4:40 h
Ascent 486 m
Descent 495 m

A Zselic szelíd lankái közt rejtőző két érdekes földtani látványosságot is érint ez a túra: a Csepegő-követ és a Kaposgyarmati-mésztufahasadékot.

1
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mecsek vidéke
Bükkösd környékén
recommended route Difficulty easy Open
Distance 15.2 km
Duration 4:00 h
Ascent 230 m
Descent 230 m

A Mecsekhez közel, a Zselic határán elterülő Bükkösd környékének felfedezésére indulunk körtúránkon. Kirándulásunk egyik színfoltja a Nádasy ...

2
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 13.8 km
Duration 4:00 h
Ascent 325 m
Descent 309 m

A Kaposgyarmati-mésztufahasadékot érintő túra dombhátakat és a völgyeket átszelve vezet minket Bőszénfára. Útközben változatos erdőtársulásokat ...

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)

Külterület (Szentmártonpuszta)
7934 Almamellék
Phone +36 73 514 102
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo hm Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp