Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)

Railway Station · Mecsek vidéke · 136 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)
    Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Szentmártonpuszta az Almamelléki Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Szentmártonpuszta megállóhely feltételes megállóhelyként működik, azaz jelezni kell a fel- vagy leszállási szándékot. A közelben található a kisvasutat építtető Biedermann Rezső kastélya, ami eredetileg a báró nyári kúriájaként funkcionált, ma pedig szálláshelyként üzemel, a kisvasúti megállót is leginkább a szállóvendégek használják.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend az Almamelléki Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 11, 2019

Public transport

A helyközi autóbuszjáratokról Almamellék, Szentmártonpuszta megállóhelyen kell leszállni.

Getting there

Almamellék, Szentmártonpuszta megállóhelytől kb. 250 méterre található a kisvasúti megállóhely – a megállóból a nyugati irányba vezető földúton kell sétálni a sínekig.

Coordinates

DD
46.172320, 17.900709
DMS
46°10'20.4"N 17°54'02.6"E
UTM
33T 723906 5117284
w3w 
///mellow.jovially.thick
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mecsek vidéke
Almamelléki Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.6 km
Duration 0:25 h
Ascent 25 m
Descent 4 m

A Zselic szelíd lankái között több mint egy évszázada bújik meg a „Zselici Csühögő”, azaz az Almamelléki Erdei Vasút, amely 1901 óta szolgálja a ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Almamelléki ÁEV (Szentmártonpuszta mh.)

Külterület (Szentmártonpuszta)
7934 Almamellék
Phone +36 73 514 102
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp