Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Almamelléki ÁEV (Sasrét mh.)

Railway Station · Mecsek vidéke · 154 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Sasrét megállóhely (Almamelléki ÁEV)
    Sasrét megállóhely (Almamelléki ÁEV)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Sasrét az Almamelléki Erdei Vasút egyik végállomása.

A sasréti szárnyvonal 1925-ös kiépülésekor jött létre, és a kezdetektől bonyolít utasforgalmat, hiszen a kisvasút építtetője és tulajdonosa, báró Biedermann Rezső iskolát alapított itt a környékbeli gyermekek számára, továbbá a közelben található vadászkastély vendégei is igénybe vették a kisvasutat.

A több mint száz éves épület ma is várja a látogatókat, vendégházként üzemel. Közelében áll a megye egyik legöregebb erdeje, egy 200 éves ősbükkös, és a sasréti tanösvény is elérhető egy kényelmes sétával.

Közeli látnivalók:

  • Sasréti Vendégház (vadászkastély)
  • Almamelléki ősbükkös
  • Sasréti tanösvény

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend az Almamelléki Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Az állomás az Almamelléki ÁEV vonalán található, amelyen a vonatok áprilistól októberig szombaton, vasárnap és ünnepnapokon közlekednek.
  • Ha a vasút nem üzemel, a legközelebbi buszmegálló a Boldogasszonyfa (Terecseny), forduló nevet viseli, ahonnan a P◼ turistajelzés vezet Sasrét megállóhelyig.

Getting there

  • Boldogasszonyfa (Terecseny), forduló buszmegállótól a P◼ turistajelzés vezet Sasrét megállóhelyig.
  • A P+ turistajelzésen a másik (délkeleti) irányba indulva Almamellékre lehet eljutni.

Parking

  • A Kaposvárt Szigetvárral összekötő 67-es útról Bőszénfa és Antalszállás között kell letérni Sasrét irányába.

Coordinates

DD
46.204785, 17.889862
DMS
46°12'17.2"N 17°53'23.5"E
UTM
33T 722938 5120860
w3w 
///surfacing.untoward.subscription
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

recommended route Difficulty moderate Open
Distance 16.4 km
Duration 4:50 h
Ascent 424 m
Descent 424 m

Ez a Bőszénfáról induló körtúra a zselici erdőkön át jut el Terecseny zsákfalujába, majd az Aligvár-forrás éintésével a míves vadászkastélyáról ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Mecsek vidéke
Almamelléki Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.6 km
Duration 0:25 h
Ascent 25 m
Descent 4 m

A Zselic szelíd lankái között több mint egy évszázada bújik meg a „Zselici Csühögő”, azaz az Almamelléki Erdei Vasút, amely 1901 óta szolgálja a ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Almamelléki ÁEV (Sasrét mh.)

Külterület (Sasrét)
7934 Almamellék
Phone +36 73 514 102

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp