Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Almamelléki ÁEV (Lukafai elágazás mh.)

Railway Station · Mecsek vidéke · 142 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Lukafai elágazás mh. (Almamelléki ÁEV)
    Lukafai elágazás mh. (Almamelléki ÁEV)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Lukafai elágazás az Almamelléki Erdei Vasút egyik megállóhelye, itt ágazik ketté a vonal Sasrét, illetve Lukafa irányába.

A Lukafai elágazás megállóhely feltételes megállóhelyként működik, azaz jelezni kell a fel- vagy leszállási szándékot. A kisvasút eredetileg Németlukafa, egy közeli (ma már nem létező) falu irányába épült ki 1901-ben, a sasréti vadászkastélyig vezető 1 kilométer hosszú szárnyvonalat 1925-ben fektették le, ekkor jött létre az elágazás. Lukafa utolsó állandó lakosa az 1990-es évek elején elköltözött, így az eredeti „fővonal” szerepe lecsökkent, a vonatok ma is Sasrét felé járnak.

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend az Almamelléki Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 11, 2019

Public transport

  • Az állomás az Almamelléki ÁEV vonalán található, amelyen a vonatok áprilistól októberig szombaton, vasárnap és ünnepnapokon közlekednek.
  • Ha a vasút nem üzemel, a legközelebbi buszmegálló Almamelléken található (Almamellék, erdei vasút), ahonnan a P+ turistajelzés vezet Lukafai elágazás megállóhelyig.

Getting there

A vasúttal párhuzamosan fut a régi lukafai út, amelyen a P+ jelzésen haladva északi irányban Sasrét, déli irányba Almamellék érhető el.

Coordinates

DD
46.197567, 17.900291
DMS
46°11'51.2"N 17°54'01.0"E
UTM
33T 723771 5120088
w3w 
///wirelessly.griddles.shorts
Show on Map
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mecsek vidéke
Almamelléki Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.6 km
Duration 0:25 h
Ascent 25 m
Descent 4 m

A Zselic szelíd lankái között több mint egy évszázada bújik meg a „Zselici Csühögő”, azaz az Almamelléki Erdei Vasút, amely 1901 óta szolgálja a ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 16.4 km
Duration 4:50 h
Ascent 424 m
Descent 424 m

Ez a Bőszénfáról induló körtúra a zselici erdőkön át jut el Terecseny zsákfalujába, majd az Aligvár-forrás éintésével a míves vadászkastélyáról ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Almamelléki ÁEV (Lukafai elágazás mh.)

Külterület
7934 Almamellék
Phone +36 73 514 102
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo emmi Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp