Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Almamelléki ÁEV (Jámborka mh.)

Railway Station · Mecsek vidéke · 139 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Almamelléki ÁEV, Jámborka megállóhely
    Almamelléki ÁEV, Jámborka megállóhely
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Jámborka az Almamelléki Erdei Vasút egyik megállóhelye.

Jámborka megállóhely feltételes megállóhelyként működik, azaz jelezni kell a fel- vagy leszállási szándékot. Nevét a nem messze található Jámborka-forrásról kapta (az pedig a körülötte lévő területről) – a forrás mellett egy kis fedett pihenőhely is található, asztalokkal és padokkal.

Közeli látnivaló:

  • Jámborka-forrás

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend az Almamelléki Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Az állomás az Almamelléki ÁEV vonalán található, amelyen a vonatok áprilistól októberig szombaton, vasárnap és ünnepnapokon közlekednek.
  • Ha a vasút nem üzemel, a legközelebbi buszmegálló Almamelléken található (Almamellék, erdei vasút), ahonnan a P+ turistajelzés vezet Jámborka megállóhelyig.

Getting there

  • A vasúttal párhuzamosan fut a régi lukafai út, amelyen a P+ jelzésen haladva északi irányban Sasrét, déli irányba Almamellék érhető el, egyaránt körülbelül 2,5 kilométeres távolságban.

Coordinates

DD
46.190573, 17.899905
DMS
46°11'26.1"N 17°53'59.7"E
UTM
33T 723770 5119310
w3w 
///battled.kink.clans
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Forest train · Mecsek vidéke
Almamelléki Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.6 km
Duration 0:25 h
Ascent 25 m
Descent 4 m

A Zselic szelíd lankái között több mint egy évszázada bújik meg a „Zselici Csühögő”, azaz az Almamelléki Erdei Vasút, amely 1901 óta szolgálja a ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mecsek vidéke
A kakasmandikó nyomában
recommended route Difficulty easy Open
Distance 15.7 km
Duration 4:30 h
Ascent 293 m
Descent 294 m

A márciusban nyíló furcsa nevű virág a Zselic jelképe, a meseszép Farkaslaki-erdő pedig az egyetlen lelőhelye a tájegység védett növényének.

4
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mecsek vidéke
Körtúra Ibafáról Kisibafán át
recommended route Difficulty easy Open
Distance 12.4 km
Duration 3:30 h
Ascent 216 m
Descent 216 m

A pipamúzeumáról közismert zselici zsákfaluból, Ibafáról teszünk egy körtúrát, hogy felfedezzük a környék virágos rétjeit, vadregényes erdeit, és ...

3
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 16.4 km
Duration 4:50 h
Ascent 424 m
Descent 424 m

Ez a Bőszénfáról induló körtúra a zselici erdőkön át jut el Terecseny zsákfalujába, majd az Aligvár-forrás éintésével a míves vadászkastélyáról ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Zselic
Zselici sziklaformák nyomában
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 15.4 km
Duration 4:40 h
Ascent 486 m
Descent 495 m

A Zselic szelíd lankái közt rejtőző két érdekes földtani látványosságot is érint ez a túra: a Csepegő-követ és a Kaposgyarmati-mésztufahasadékot.

1
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Zselic
Fekete István nyomában
recommended route Difficulty easy Open
Distance 11.9 km
Duration 3:24 h
Ascent 360 m
Descent 360 m

Egy kirándulás erejéig Fekete István nyomdokaiba lépünk, a nevét viselő emlékösvény útvonalát végigjárva, tábláit figyelmesen elolvasva ...

4
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 13.8 km
Duration 4:00 h
Ascent 325 m
Descent 309 m

A Kaposgyarmati-mésztufahasadékot érintő túra dombhátakat és a völgyeket átszelve vezet minket Bőszénfára. Útközben változatos erdőtársulásokat ...

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mecsek vidéke
Bükkösd környékén
recommended route Difficulty easy Open
Distance 15.2 km
Duration 4:00 h
Ascent 230 m
Descent 230 m

A Mecsekhez közel, a Zselic határán elterülő Bükkösd környékének felfedezésére indulunk körtúránkon. Kirándulásunk egyik színfoltja a Nádasy ...

2
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Question from Balog Zsolt · October 08, 2020 · Community
Azt tudja-e valaki, hogy Lukafa felé lehet-e különvonatot rendelni, persze telefonon?
Show more
A pálya tudomásom szerint járható Lukafa irányába, így valószínűleg különvonat is rendelhető.

Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Almamelléki ÁEV (Jámborka mh.)

Külterület
7934 Almamellék
Phone +36 73 514 102
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo hm Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp