Magyar Természetjáró Szövetség weboldalai MTSZ MTSZ térképportál Turista Magazin TuristaShop TEKA-kártya Kéktúra Gerecse50 A kéktúrázás napja
Choose a language
Plan a route here
Railway Station

Almamelléki ÁEV (Erdei iskola mh.)

Railway Station · Mecsek vidéke · 148 m · open today
Responsible for this content
Magyar Természetjáró Szövetség Verified partner  Explorers Choice 
  • Erdei iskola mh. (Almamelléki ÁEV)
    Erdei iskola mh. (Almamelléki ÁEV)
    Photo: Tamás Abelovszky, Magyar Természetjáró Szövetség

Az Erdei iskola az Almamelléki Erdei Vasút egyik megállóhelye, amely a sasréti szárnyvonalon található.

Az Erdei iskola (Kikerics) megállóhely a szárnyvonal 1925-ös kiépülésekor jött létre, és a kezdetektől bonyolít utasforgalmat, hiszen a kisvasút építtetője és tulajdonosa, báró Biedermann Rezső iskolát alapított itt a környékbeli gyermekek számára. Az iskola 1970 szeptemberében bezárt, majd később erdei iskolaként nyitotta meg újra kapuit, így ma az almamelléki ősbükkös alatt megbújó épületben erdőpedagógiai foglalkozások zajlanak.

Közeli látnivalók:

  • Kikerics Erdészeti Erdei Iskola
  • Sasréti tanösvény
  • Játszótér az erdei iskola mellett

A kisvasút oldala a Természetjárón itt érhető el.

Opening hours

open today
Sunday00:00–24:00
Monday00:00–24:00
Tuesday00:00–24:00
Wednesday00:00–24:00
Thursday00:00–24:00
Friday00:00–24:00
Saturday00:00–24:00

A vasútállomás területe egész évben szabadon látogatható, a vonatok áprilistól októberig közlekednek.

Az adatok csak tájékoztató jellegűek, és a 2019 augusztusi állapotot tükrözik. Érkezés előtt mindig tájékozódj a szolgáltató honlapján, és ha eltérést találsz, írd meg nekünk!

Price:

Az árak és a menetrend az Almamelléki Erdei Vasút oldalán érhetők el.

Profile picture of Tamás Abelovszky
Author
Tamás Abelovszky
Update: December 13, 2019

Public transport

  • Az állomás az Almamelléki ÁEV vonalán található, amelyen a vonatok áprilistól októberig szombaton, vasárnap és ünnepnapokon közlekednek.
  • Ha a vasút nem üzemel, a legközelebbi buszmegálló a Boldogasszony (Terecseny), forduló nevet viseli, ahonnan a P◼, majd P+ turistajelzés vezet Erdei iskola megállóhelyig.

Getting there

  • Boldogasszony (Terecseny), forduló buszmegállótól a P◼ , majd P+ turistajelzés vezet Erdei iskola megállóhelyig. A P+ turistajelzésen a másik (délkeleti) irányba indulva Almamellékre lehet eljutni.

Parking

  • A Kaposvárt Szigetvárral összekötő 67-es útról Bőszénfa és Antalszállás között kell letérni Sasrét irányába.

Coordinates

DD
46.201458, 17.896001
DMS
46°12'05.2"N 17°53'45.6"E
UTM
33T 723425 5120508
w3w 
///numbly.series.homages
Arrival by train, car, foot or bike

Recommendations nearby

Hiking Trail · Mecsek vidéke
A kakasmandikó nyomában
recommended route Difficulty easy Open
Distance 15.7 km
Duration 4:30 h
Ascent 293 m
Descent 294 m

A márciusban nyíló furcsa nevű virág a Zselic jelképe, a meseszép Farkaslaki-erdő pedig az egyetlen lelőhelye a tájegység védett növényének.

4
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
Forest train · Mecsek vidéke
Almamelléki Állami Erdei Vasút
recommended route Difficulty easy
Distance 5.6 km
Duration 0:25 h
Ascent 25 m
Descent 4 m

A Zselic szelíd lankái között több mint egy évszázada bújik meg a „Zselici Csühögő”, azaz az Almamelléki Erdei Vasút, amely 1901 óta szolgálja a ...

1
from Tamás Abelovszky,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 16.4 km
Duration 4:50 h
Ascent 424 m
Descent 424 m

Ez a Bőszénfáról induló körtúra a zselici erdőkön át jut el Terecseny zsákfalujába, majd az Aligvár-forrás éintésével a míves vadászkastélyáról ...

2
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Zselic
Zselici sziklaformák nyomában
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 15.4 km
Duration 4:40 h
Ascent 486 m
Descent 495 m

A Zselic szelíd lankái közt rejtőző két érdekes földtani látványosságot is érint ez a túra: a Csepegő-követ és a Kaposgyarmati-mésztufahasadékot.

1
from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Mecsek vidéke
Körtúra Ibafáról Kisibafán át
recommended route Difficulty easy Open
Distance 12.4 km
Duration 3:30 h
Ascent 216 m
Descent 216 m

A pipamúzeumáról közismert zselici zsákfaluból, Ibafáról teszünk egy körtúrát, hogy felfedezzük a környék virágos rétjeit, vadregényes erdeit, és ...

3
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
Hiking Trail · Zselic
Fekete István nyomában
recommended route Difficulty easy Open
Distance 11.9 km
Duration 3:24 h
Ascent 360 m
Descent 360 m

Egy kirándulás erejéig Fekete István nyomdokaiba lépünk, a nevét viselő emlékösvény útvonalát végigjárva, tábláit figyelmesen elolvasva ...

4
from Nándor Müller,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty moderate Open
Distance 13.8 km
Duration 4:00 h
Ascent 325 m
Descent 309 m

A Kaposgyarmati-mésztufahasadékot érintő túra dombhátakat és a völgyeket átszelve vezet minket Bőszénfára. Útközben változatos erdőtársulásokat ...

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség
recommended route Difficulty difficult Open
Distance 21.5 km
Duration 5:45 h
Ascent 449 m
Descent 449 m

Hosszú, de nem túl megerőltető körtúra az erdőkkel borított zselici dombokon át löszbabákat rejtő mélyúttal, haranglábbal, kulcsosházzal, a ...

from Szilárd Dr. Szentes,   Magyar Természetjáró Szövetség

Show all on map

Questions and answers

Ask the first question

Would you like to the ask the author a question?


Rating

Write your first review

Help others by being the first to add a review.


Photos from others


Almamelléki ÁEV (Erdei iskola mh.)

Külterület (Sasrét)
7934 Almamellék
Phone +36 73 514 102

Special features

Families
  • Content
  • Show images Hide images
Features
2D 3D
Maps and trails
  • 8 Routes nearby
Logo hm Logo agrar Logo bethlen Logo mol Logo otp